Sprawozdanie finansowe stowarzyszenia nieprowadzacego dzialalnosci gospodarczej

Zmiany w ustawie o podatku VAT zaczynające od 1 stycznia 2015 roku sprawiły, że kasy fiskalne były się niezbędnym elementem będącym bazę do rozliczenia działalności. A nie każda kobieta zakładająca działalność gospodarczą musi mieć taką kasę.

Zwolenia z celu posiadania kasy Kasy nie są konieczne w sukcesie osób, których roczne zakupy nie przekraczają 20 tysięcy złotych, przy czym obowiązek posiadania kasy dotyczy jedynie firm, które prowadzą sprzedaż na sprawę osób fizycznych oraz rolników. Jednocześnie firmy, które zawierają cel prowadzenia rozliczeń z zastosowaniem kasy, muszą ewidencjonować każdą transakcję, do jakiej uzyskało po zakupieniu kasy. Natomiast firmy, które w toku roku przekroczyły zakupy w wysokości 20 tysięcy złotych, powinny zacząć ewidencjonowanie zysków z użyciem kasy po 2 miesiącach wynosząc od dnia, w jakim przekroczyli wspomniany limit. Kas fiskalnych nie muszą także być przedsiębiorstwa, które realizują usługi edukacyjne, finansowe, ubezpieczeniowe oraz telekomunikacyjne. Ulga za zakup kasy Zakup kasy to wydatek rzędu kilkuset złotych, jednak przedsiębiorca, który zakupi kasę fiskalną, może brać na ruch w wysokości do 90% wartości zakupu, przy czym wartość odliczenia nie może przejść 700 złotych. Aby wziąć z takiego odliczenia, przedsiębiorca, który zakupił kasę fiskalną, musi zdać w bezpośrednim urzędzie skarbowym pisemne poinformowanie o mieniu z kasy zanim zacznie spośród niej zarabiać, z określonym określeniem miejsca użytkowania kasy z dokumentem zakupu kasy oraz zaświadczeniem o spełnieniu wymogów dotyczących urządzeń rejestrujących razem z ustawą o podatku VAT. Ulgę daną na zakup kasy można jednak stracić, gdy kasa nie jest serwisowana. Razem z ustawą urządzenia rejestrujące sprzedaż należy serwisować przynajmniej raz na 25 miesięcy w specjalistycznych serwisach. Posiadanie kasy fiskalnej połączone istnieje wyjątkowo z obowiązkiem przechowywania kopii wystawionych paragonów (przez 2 lata) oraz raportów dziennych, tygodniowych i miesięcznych (przez 5 lat), od końca roku rozliczeniowego, w którym były dane. Oczywiście posiadacz kasy ma obowiązek wystawiania oryginalnych paragonów klientom.