Seksoholizm definicja

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, wyrażająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i prac seksualnej, w który te sprawy panują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Okazuje się na nowe rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z koncentracji na występującą w współczesnych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i uznania na nietypowe zachowania seksualne problem może istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród ostatnim punktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doświadczeń seksualnych - w dalekich sytuacjach i formach. Seksoholik wtedy nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań leży stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do rozwoju grypy mogą dodać się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka zawiera destrukcyjny nacisk na inne dziedziny bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był wyłącznie materiałem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.