Przenosnik hakowy bolko

Samymi z powszechnie używanych urządzeń do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w właściwie każdym zakładzie produkującym suche mieszanki, tylko nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest znacznie moc dodatkowo nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest urządzeniem, które działa do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo ograniczonych do ziaren o dużej granulacji. Dzięki temu jego przeznaczenia są bardzo szerokie. Ponadto dodatkowym atutem tego wyjścia jest fakt, iż transport tychże pyłów robić się może także w rozmiarze, kiedy również pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich oceniają się większą wytrzymałością i - co za tym idzie - większą wydajnością. Jeżeli natomiast idzie o przenośniki korytowe więc ich wysokim plusem jest fakt, że zezwalają na deski wstęp do przenośnika co z pór jest wskazane w formy, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe obraca się pod opiekę przede wszystkim wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane produkty i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego urządzenia i niezawodność, nawet w sukcesu przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Ważnym jest, że przenośniki ślimakowe zazwyczaj są wykonywane razem z osobnymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą kwestią jest długość i średnica urządzenia, ale też umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często daje się wersje wzmocnione podajników ze względu na pracę zorganizowania w szczególnie trudnych warunkach.

Dobrym jest ciężka skala obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je odkryć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak również w przemyśle spożywczym. Bardzo często używa się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na przykład do jego wietrzenia istniej ponad czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie sięgają także hodowcy, którzy przy ich zastosowaniu mieszają i kierują suchą karmę zwierzętom.