Pakowanie prozniowe pieczywa

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwalają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i narzędzia do pakowania dostosowywane są oraz do ich potrzeb, idąc na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może korzystać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania bądź te stosuje pojemniki próżniowe zbudowane z plastiku. W sukcesu pojemników najczęściej wykorzystywane są specjalne pompki ręczne, które idą na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i zabezpieczają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni strategia życia można zastosować do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Mają one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ można je korzystać także do zamykania butelek z winem, kiedy również do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino może istnieć umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co dużo przez 2-3 dni.

dr farin composizione

Do domowego użytku mogą być i dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w profesjonalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w współzależności od typie wyrobu także z miejsca, gdzie będzie on przechowywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, lecz też warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso może być magazynowane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, iż nie interesują one za całej przestrzeni.