Ulti Clocks content
Imieniny obchodzą: Juliana, ukasza, Bogumia

Wykaz podręczników

Rozwijanie kompetencji językowych i metodycznych kadry pedagogicznej

PDF
Wpisany przez Ryszard Sołtysik   
środa, 30 sierpnia 2017 21:08

W okresie od 01.06.2016 do 30.06.2017 Zespół Szkół nr 1 w Humniskach realizował projekt unijny pt. „Rozwijanie kompetencji językowych i metodycznych kadry pedagogicznej kluczem do podniesienia jakości pracy szkoły” z programu Erasmus plus. Najważniejszym celem projektu było doskonalenie kompetencji metodycznych i dydaktycznych wśród nauczycieli języków obcych i wzrost kompetencji językowych u pozostałej kadry pedagogicznej naszej szkoły oraz ich wpływ na podniesienie poziomu nauczania, wzmocnienie u uczniów motywacji do nauki jak i na nadanie naszej szkole wymiaru europejskiego. Aby osiągnąć powyższe cele 5 nauczycieli z naszej szkoły na przełomie czerwca i lipca 2016 r. wzięło udział w dwutygodniowych szkoleniach i kursach językowych w Anglii, a następnie w kolejnym roku szkolnym 2016/17 realizowało zgodnie z planem innowacyjne zajęcia z użyciem języka angielskiego na zajęciach wychowania fizycznego, na przedmiotach matematyczno- przyrodniczych, na zajęciach teatralnych oraz języka niemieckiego. Nauczyciele opracowali specjalne programy- jak np. innowacje pedagogiczne lub dostosowali dotychczasowe programy nauczania do swoich zajęć pozalekcyjnych.


W innowacji pedagogicznej z wychowania fizycznego pt. „Angielski na sportowo”  brało udział 27 uczniów klasy 5 szkoły podstawowej. Języka angielskiego używano do podawania reguł gier i zabaw w tym języku, prowadzono rozgrzewkę w tym języku i nauczyciel czuwał nad tym, aby był to język komunikacji podczas zajęć.

Innowacją pedagogiczną z języka niemieckiego „Deutsch nach Englisch” objętych było 29 uczniów z klasy 1 gimnazjum. W ramach innowacji często odwoływano się do poznanych wcześniej zasad z języka angielskiego, dokonywano porównań struktur językowych obu języków, wskazywano na podobieństwa i różnice, co ułatwiało uczniom przyswajanie nowych treści. Na zakończenie innowacji uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w szkolnym konkursie multijęzykowym.

W zajęciach teatralnych brało udział 29 uczniów 1 klasy gimnazjum. Wszyscy uczniowie byli zaangażowani w przygotowanie inscenizacji w języku angielskim. Uczniowie, którzy nie posiadali zdolności aktorskich, mogli spróbować swoich sił w projektowaniu i tworzeniu strojów, przygotowaniu rekwizytów i scenografii. Finalnym przedsięwzięciem była inscenizacja legendy o Smoku Wawelskim w języku angielskim na forum całej szkoły.

W dodatkowych zajęciach z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych brało udział 28 uczniów klasy 6 szkoły podstawowej i 15 uczniów drugiej klasy gimnazjum.  Zajęcia prowadzone były metodą CLIL soft. Wprowadzano pewne pojęcia w języku angielskim oraz specyficzne słownictwo w obu językach. W ramach tych zajęć uczniowie po raz pierwszy realizowali projekty internetowe z programu eTwinning ze szkołami partnerskimi w Chorwacji i zamierzają realizować podobne projekty w kolejnych latach.

Realizacja projektu umożliwiła utrwalenie i rozwinięcie kompetencji językowych i metodycznych u 5 nauczycieli z naszej szkoły oraz wykształcenie kompetencji międzykulturowych. Nauczyciele zwiększyli swoje kompetencje zawodowe i osobiste, dzięki czemu mogą teraz lepiej oddziaływać na uczniów i motywować ich do nauki poprzez atrakcyjniejsze programy nauczania i  realizację projektów międzynarodowych. Niektóre z realizowanych zajęć projektowych, jak np. innowacja pedagogiczna z języka niemieckiego będą realizowane w kolejnych latach.

Koordynator projektu

 

Ryszard Sołtysik

 
free poker

Odliczamy

Do końca roku szkolnego
-------------------------------------------

Ads on: Special HTML

Projekty europejskie

DODATKI NA STRONĘ WWW
Ads on: Special HTML

Strony WWW

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyki

Teraz online:
  • Gości: 2
Nowi użytkownicy:
  • Czechu
  • bettyread28162555
Aktywne konta: 66

Znajdź nas na Facebooku


Ads on: Special HTML
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj458
mod_vvisit_counterWczoraj503
mod_vvisit_counterTen tydzień1310
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4343
mod_vvisit_counterTen miesiącu8936
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15803
mod_vvisit_counterWszystkich751871