Gasic pozar idiom po angielsku

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje więc najłatwiejszy i daleko popularny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią planują. Wybór środka gaśniczego zależy od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze kontrolują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszystkiego co reaguje z wodą. Z zmiany proszki gaśnicze mają najpełniejsze wykorzystanie. W relacji z posiadanego składu potrafią stanowić wykorzystywane do gaszenia prawie każdych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najciekawszy jest dwutlenek węgla, pomocne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki oraz takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale robi swoje zamierzenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

https://movement-system.eu/lt/

Steam fire extinguishing czyli para jako materiał gaśniczy Podobne służenie jak woda ma para jako materiał gaśniczy (steam fire extinguishing). Prawdopodobnie być podawana w przypadkach płonięcia tych jedynych materiałów. Zasadnicza różnica między parą oraz wodą liczy na ostatnim, że wodę można grać w jakimkolwiek miejscu, a parę zdecydowanie w osobnych pomieszczeniach o kubaturze nie silniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W ogromniejszych pomieszczeniach działanie pary pokazuje się nieefektywne. Do pewnego gaszenia pożarów wskazana istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych adekwatnych do drugich substancji, lecz także podstawy ich używania i przekazywania w region pożaru.