Ulti Clocks content
Imieniny obchodzą: Juliana, ukasza, Bogumia

Wykaz podręczników

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu

PDF
Wpisany przez Ryszard Sołtysik   
czwartek, 29 grudnia 2016 21:58

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół nr 1 w Humniskach

Wizyta wolontariuszy w DPS Caritas w Brzozowie


Miesiąc grudzień dla Szkolnego Koła Wolontariatu był bardzo pracowity.  Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Humniskach przeprowadzili akcję „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”. Akcja nie powiodłaby się, gdyby nie pomoc osób o szczodrych sercach.

 

Wyrazy wdzięczności kierujemy do: Państwa Grażyny i Andrzeja Wojtowiczów– właścicieli firmy „GRAN – PIK”, Pana Tadeusza Zygarowicza-  właściciela firmy „ALTA”, Państwu Małgorzacie Homotnik i Jackowi Kijowi, właścicielom sklepu „KAJA” oraz właścicielowi „DELIKATESÓW CENTRUM”, którzy przekazali nam dużą ilość słodyczy
i zabawek. Młodzież, dzięki hojności naszych darczyńców odwiedziła  dzieci przebywające w Domu Pomocy Społecznej Caritas do, których trafiły słodkie upominki. Zabawki oraz artykuły papiernicze trafiły na świetlicę Oddziału Dziecięcego w Brzozowskim Szpitalu.


Przekazanie zebranych paczek pracownikom MOPS


Szkolne Koło Wolontariatu przy  współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzozowie przeprowadziło akcję zbiórki żywności oraz artykułów przemysłowych dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Celem tej akcji było pozyskanie pełnowartościowej żywności, najczęściej tej o przedłużonym terminie przydatności do spożycia. Uczniowie Zespołu Szkół w Humniskach ochoczo włączyli się w akcję charytatywną. Dzięki hojności  dzieci oraz pomocy rodziców udało się zorganizować paczki dla trzech rodzin. Wolontariusze przygotowali plakaty promujące akcję, ogłaszali ją w klasach, a także na apelu szkolnym.

Przekazanie paczek na  świetlicę na Oddziale Dziecięcym w Brzozowie


Takie działania uczą odpowiadać  sobie na pytania: w jakim stopniu umiem działać razem z innymi? Czy nie są mi obce postawy prospołeczne? Wolontariat stwarza okazję, by szukać odpowiedzi na te i tym podobne pytania.
Wszystkie zebrane towary trafiły  jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia do najbardziej potrzebujących rodzin,  by dla nich święta też były radosne.

Wolontariusze włączyli się również w pomoc Kołu Caritas z Humnisk w robieniu stroików świątecznych, które później były rozprowadzane.

Poświęcony  bezinteresowny czas, chęć pomagania i dzielenia się
z innymi, zaakceptowanie drugiego człowieka takim jaki jest- to postawy, które promuje wolontariat. Uczniowie naszej szkoły  są pełni pasji i zaangażowania. Często kierują się wrażliwością, troską o drugiego człowieka. Wolontariusze bardzo chętnie działali i nadal chcą angażować się w pomoc na rzecz innych. Pokazali, że „chcieć, to móc”.

 

Ewa Ścibor

 
free poker

Odliczamy

Do końca roku szkolnego
-------------------------------------------

Ads on: Special HTML

Projekty europejskie

DODATKI NA STRONĘ WWW
Ads on: Special HTML

Strony WWW

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyki

Teraz online:
  • Gości: 4
Nowi użytkownicy:
  • Czechu
  • bettyread28162555
Aktywne konta: 66

Znajdź nas na Facebooku


Ads on: Special HTML
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj426
mod_vvisit_counterWczoraj503
mod_vvisit_counterTen tydzień1278
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4343
mod_vvisit_counterTen miesiącu8904
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15803
mod_vvisit_counterWszystkich751839