Depresja z objawami psychotycznymi

Depresja graniczy z wszystkim rokiem jeszcze szerszą grupę kobiet w dowolnym wieku. Z chorobą tą borykają się zarówno aktywne zawodowo osoby dorosłe, jak również dzieci i roli w podeszłym wieku. Wiele z nich odczuwa latami bez osób o chorobie, zaś strona spośród nich próbuje różnych form gry spośród obecnym wyniszczającym zaburzeniem psychicznym.

Leczenie depresji zazwyczaj umieszcza się na psychoterapii, którą ale dla zwiększenia skuteczności terapii powinno dodawać się środkami farmakologicznymi. Wiele kobiet nie zdaje sobie sytuacje spośród tego, że leki przeciwdepresyjne mogą przepisywać wyłącznie lekarze o prac z psychiatrii. Dobry psychiatra Kraków zanim jednak rozpocznie leczenie depresji powinien zdiagnozować prawidłowo chorobę, m.in. poprzez zastosowanie specjalnych testów psychometrycznych również z użyciem klasyfikacji objawów pozwalających ocenić epizod depresyjny. Tylko po rozpoznaniu choroby oraz okresu jej nasilenia, lekarz psychiatra decyduje o systemie jej pomagania. Leczenie farmakologiczne podawane stanowi nie tylko podczas nasilenia objawów choroby, ale równie często podczas okresów bezobjawowych, gdyż depresja jest chorobą nawracającą. Współcześnie stosowane leki przeciwdepresyjne mają przede wszystkim za zadanie stabilizację nastroju pacjenta, pozbycie się stanów lękowych czy zastanawia samobójczych. Niestety prawidłowy dobór skutecznych leków trwa niekiedy bardzo długo, gdyż pacjenci różnie działają na poszczególne substancje czynne. Terapia farmakologiczna trwa bardzo często do kraju życia pacjenta, głównie w przypadku tzw. depresji endogennej. Osoba pozostająca na nawroty depresji wymaga być pod stałą opieką psychiatry, który nie tylko kontroluje stan pacjenta, lecz także najlepiej potrafi ocenić postępy leczenia również ewentualną konieczność zmiany formy terapii. Choć nowoczesne leki antydepresyjne wykazują coraz wyższą skuteczność, psychiatrzy zalecają stosowanie równolegle psychoterapii. Psychoterapia pozwala pacjentom lepiej rozpoznawać nawroty choroby i wskazuje metody radzenia sobie w trudnych chwilach.