Ulti Clocks content
Imieniny obchodzą: Juliana, ukasza, Bogumia

Wykaz podręczników

Analiza ankiety dla uczniów nt. spędzania czasu wolnego

PDF
Wpisany przez Ryszard Sołtysik   
wtorek, 29 września 2015 18:24

Analiza ankiety dotyczącej form spędzania czasu wolnego przez uczniów oraz gier i zabaw, w które grają.


W ankiecie wzięło udział 54 uczniów.

Na pytanie 1:

Ile masz wolnego czasu w dniu nauki szkolnej po powrocie do szkoły, odrobieniu zadań, nauce, zajęciach dodatkowych itp.

Z ankiety wynika, że uczniowie po powrocie do szkoły mają bardzo dużo czasu wolnego. Aż połowa ankietowanych uczniów twierdzi, że codziennie ma 5 i więcej godzin czasu wolnego po odrobieniu zadań domowych. Więcej niż jedna trzecia ankietowanych uczniów dysponuje 3- 4 godzinami czasu wolnego. Tylko siedmioro uczniów ma zaledwie 1- 2 godziny czasu wolnego.

Na pytanie 2:

Gdzie spędzasz więcej czasu wolnego, gdy jest ładna pogoda?

Zdecydowana większość ankietowanych uczniów (77%) spędza czas na świeżym powietrzu a tylko co siódmy uczeń pozostaje w domu.

Na pytanie 3:

Co robisz w czasie wolnym?

Uczniowie najchętniej spędzają swój czas wolny uprawiając sport (59%) i słuchając muzyki (57%). Niewiele mniej gra na komputerze i używa Internetu lub ogląda TV (po 52%). Dla 15% ankietowanych uczniów atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego są gry planszowe. Inne formy spędzania czasu wolnego, wymieniane w pojedynczych przypadkach to: czytanie książek, rysowanie, pomoc w domu, jazda na rowerze, spanie, spotykanie z przyjaciółmi, granie na telefonie i ipadzie.

Na pytanie 4:

Którą z wymienionych wyżej czynności robisz najczęściej?

Największym zainteresowaniem wśród ankietowanych uczniów cieszą się sport (20 wskazań), zabawy na świeżym powietrzu (13 wskazań), gra na komputerze i słuchanie muzyki (8 wskazań) oraz oglądanie TV (7 wskazań).

Na pytanie 5:

Z kim spędzasz czas wolny?

e). z innymi osobami: z dziadkami, kuzynami, z sąsiadem, z dziadkami, z dziadkami, z psem, z kuzynem, z siostrą, z babcią, z kuzynami, z dziadkami, z babcią,

Aż 40 na 54 ankietowanych uczniów spędza czas wolny z kolegami lub koleżankami; w następnej kolejności z rodzeństwem (28) i prawie w takiej samej ilości z rodzicami (26). Co 4 ankietowany uczeń spędza czas wolny samotnie. Kilkoro uczniów wymieniło jeszcze inne osoby, które nie znalazły się w żadnej z wymienionych grup; tj. z dziadkami, kuzynami, z sąsiadem, psem, z kuzynem, z babcią.

Na pytanie 6:

Jeśli w czasie wolnym grasz w gry planszowe, to w jakie?

Okazuje się, że uczniowie chętnie grają w gry planszowe. 33% ankietowanych uczniów deklaruje, że w czasie wolnym grywa w Chińczyka. Sporym zainteresowaniem cieszą się również szachy (9 wskazań) i warcaby (7 wskazań). 8 na 54 uczniów wymienia Monopolly. 9% ankietowanych uczniów grywa chętnie w scrable.

Na pytanie 7:

Jeśli w czasie wolnym grasz w gry na świeżym powietrzu, to w jakie?

piłka nożna: 16, w chowanego: 24, klasy: 4, berek: 18, koszykówka: 1, siatkówka: 4, klucha: 3, jazda na rowerze, mrożony: 3, w wojnę: 1, badminton: 2, trampolina: 1, kapsle: 1

Ankieta potwierdza, że uczniowie chętnie spęczają czas wolny na świeżym powietrzu, bawiąc się i uprawiając sport. Przy czym większy akcent pada na zabawę, bo aż 44% ankietowanych uczniów wymienia zabawę w chowanego, a na drugim miejscu z 18 wskazaniami zajmuje berek. Sporym powodzeniem, prawdopodobnie głównie wśród chłopców, cieszy się piłka nożna, wskazana przez 16 na 54 uczniów. Dużo mniej zwolenników posiada siatkówka (4 wskazania), klucha i mrożony (po 3 wskazania).

 

 

 
free poker

Odliczamy

Do końca roku szkolnego
-------------------------------------------

Ads on: Special HTML

Projekty europejskie

DODATKI NA STRONĘ WWW
Ads on: Special HTML

Strony WWW

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyki

Teraz online:
  • Gości: 4
Nowi użytkownicy:
  • Czechu
  • bettyread28162555
Aktywne konta: 66

Znajdź nas na Facebooku


Ads on: Special HTML
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj419
mod_vvisit_counterWczoraj503
mod_vvisit_counterTen tydzień1271
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4343
mod_vvisit_counterTen miesiącu8897
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15803
mod_vvisit_counterWszystkich751832